Najlepsza odzież gastronomiczna w Polsce? | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Najlepsza odzież gastronomiczna w Polsce?

GASTRO&MEDICAL to najnowsza kolekcja odzieży gastronomicznej i medycznej polskiej marki KEGEL-BŁAŻUSIAK. Ubrania z tej kolekcji w większości zostały wykonane z domieszką włókna TENCEL z drzew eukaliptusowych (w proporcji 50% włókno TENCEL – 50% poliester). Takie połączenie zapewnia odzieży doskonały komfort użytkowania i odpowiednią wytrzymałość co pozwala przypuszczać, że jest to prawdopodobnie najlepsza odzież gastronomiczna dostępna na polskim rynku.

W skład kolekcji GASTRO wykonanej z tego niezwykłego surowca wchodzą: bluzy i spodnie kucharskie oraz bluzy, spodnie i tuniki damskie:

3 główne powody dla których warto zastanowić się nad zakupem odzieży gastronomicznej wykonanej z włókna TENCEL:

1) KOMFORT UŻYTKOWANIA:

 • przebadany dermatologicznie
 • nie powoduje podrażnień i uczuleń (naturalne włókno)
 • nie klei się do skóry
 • redukcja przykrego zapachu

2) EFEKT CHŁODZENIA:

 • reguluje gospodarkę cieplną organizmu
 • pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała

3) OSZCZĘDNOŚĆ i EKOLOGIA:

 • do 20% mniejsze zużycie wody
 • krótszy cykl suszenia
 • nie traci swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu

Skąd pochodzi tkanina TENCEL?

Producentem tkaniny jest  Przedsiębiorstwo Lauffenmuhle GmbH & Co. KG, które znajduje się w południowej części Niemiec. Firma ta zajmuje się produkcją (począwszy od przędzenia i tkania po wykończenie tkaniny) i ma 175 lat doświadczenia.

Tkanina TENCEL lepsza niż bawełna i poliester?

Utarło się stwierdzenie, że nie ma bardziej komfortowej odzieży niż ta wykonana z bawełny – czyżby?

 • Świeżość i optymalna temperatura: Tkanina TENCEL z włóknem eukaliptusowym wchłania wilgoć o 50% szybciej niż bawełna i świetnie reguluje procesy odparowania nadmiaru wilgoci (określa się to “zarządzaniem wilgotnością”), dzięki sprawia, że ubranie nie klei się do skóry (wilgoć jest natychmiast transportowana do sieci kanalików wewnątrz włókna). Ponadto reguluje gospodarkę cieplną organizmu, pomagając zachować odpowiednią temperaturę ciała i świeżość. Producent zapewnia, że materiał nie traci swoich właściwości nawet po wielu cyklach prania.
 • Skóra kocha TENCEL: włókno jest bardzo dobrze tolerowane przez ludzką skórę tzn. nie powoduje uczuleń ani podrażnień (naturalnie czyste włókno). Co ciekawe TENCEL jako higieniczne włókno jest dobrze tolerowane nawet u osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Ponadto sama tkanina jest miękka i miła w dotyku. Dzięki własnej wilgotności wynoszącej około 13% nie elektryzuje się.
 • Efekt chłodzenia skóry: dzięki szybkiemu wchłanianiu portu i redukcji nieprzyjemnego zapachu (określane jako pasywne działanie antybakteryjne). Włókno charakteryzuje się nawet 2000 razy wolniejszym wzrostem bakterii (które wywołują m.in. przykry zapach) w porównaniu z włóknami syntetycznymi.

Bawełna                                       Poliester                                 TENCEL

 

Ekologiczne pochodzenia:

Głównym materiałem używanym do produkcji jest w 100% organiczne włókno TENCEL wykonane z drewna uzyskanego z bardzo szybko rosnących drzew eukaliptusowych, które są specjalnie hodowane na plantacjach (nie stosuje nie na nich pestycydów lub innych nawozów sztucznych). Również użytkowanie odzieży jest ekologiczne i ekonomiczne – oszczędność wody (około 20% mniejsze zużycie wody), mniej zagnieceń, krótszy cykl suszenia w tunelu).

Włokno TENCEL

Włokno TENCEL

Tkanina TENCEL - wytrzymałość