Na popularność lokalu gastronomicznego składa się wiele czynników. Goście wrócą do nas, kiedy zasmakują im dania serwowane przez kucharza, spodoba im się wystrój wnętrz oraz wtedy, gdy będą zadowoleni z obsługi personelu. Kelnerzy to osoby, które jako pierwsze mają styczność z Klientem. Ich kompetencje, jak i wygląd są oceniane przez osoby odwiedzające lokal. W związku z tym, warto pomyśleć o odpowiedniej odzieży dla pracowników, która będzie miała także pośredni wpływ na kolejną wizytę gości w restauracji.

Ubiór dla kelnera – jak wybrać?

Wybór odzieży dla kelnera zależy od:
– charakter lokalu (restauracja, kawiarnia, cukiernia,bar, zajazd),
– wystroju wnętrza,
– pory dnia kiedy są serwowane dania,
– rodzaju uroczystości, na których pracuje obsługa (bankiet, wesele, imprezy okolicznościowe, catering).

Są stroje bardziej formalne tj.: biała koszula i gładki dół lub garnitur/sukienka, które sprawdzą się przy oficjalnych uroczystościach oraz w ekskluzywnych restauracjach. Taki ubiór tworzy eleganckie zestawienie pasujące do miejsca
oraz ubranych odświętnie gości. Możemy też wyróżnić strój mniej formalny dla kelnerów, m.in. w kawiarniach, cukierniach, barach i zajazdach, gdzie pojawia się luźniejsza koszulka polo lub nawet stroje ludowe.
W większości z sytuacji dopełnieniem do wybranej odzieży dla kelnera jest zapaska.
Praktyczne rozwiązanie sprawdzające się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Wygoda i profesjonalizm

Zapaska dla kelnerów może mieć różne długości, której wymiar dostosowuje się w zależności od potrzeb oraz płci. Kobiety wybierają częściej te krótsze, które do spódnicy bądź też jednolitych spodni tworzą ciekawy duet. U mężczyzn będą to dłuższe zapaski zasłaniające większą część nóg. Dodatkowym atutem zapaski, niezależnie od jej długości, jest to, że chroni wierzchnią odzież przed ewentualnymi zabrudzeniami.

W ofercie sklepu odziez.fryda.com.pl są dostępne zapaski w uniwersalnym rozmiarze z możliwością dowolnego regulowania ich szerokości za pomocą pasków. Można ją wiązać z przodu np. na kokardkę, jak i z tyłu. Jest wykonana z tkaniny dobrej jakości składającej się z 65% poliestru i 35% z bawełny. Tego rodzaju materiał zapewnia dłuższy czas użytkowania i posiada doskonałe właściwości ochronne. Kolory są trwalsze, a kurczliwość po praniu mniejsza. Produkt może być prany w domu oraz przemysłowo. Dodatkowe wykończenie anty-mnące ułatwia prasowanie.

Dodatkowe elementy do zapaski dla kelnerów

Kelnerzy zapisują swoje zamówienia długopisem w małych notesach. Przy wzmożonym ruchu i rozdawaniu dań potrzebują miejsca na te akcesoria. Warto pomyśleć o ich wygodzie i wybierać zapaski z funkcjonalną kieszonką.

Dopełnieniem każdego stroju są dodatki. Kobiety, mogą mieć ozdoby we włosach w postaci opasek, spinek bądź też wianków. Na szyi sprawdzi się dobrana odpowiednio kolorystycznie apaszka.
Idąc dalej skutecznym elementem jest także haft, z logo firmy, który prezentuje się profesjonalnie i stosuje się go zarówno w odzieży damskiej, jak i męskiej.

Odpowiednio wybrana odzież do pracy może pozytywnie wpłynąć na wizerunek lokalu. Postrzeganie restauracji przez gości jest powiązane z pierwszym kontaktem z kelnerem. Dlatego też, warto zadbać o odpowiedni ubiór dla personelu.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktu/ów? Chętnie pomożemy!
Skontaktuj się z nami >>>