Jaką wybrać odzież dla kelnerów? | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Na popularność lokalu gastronomicznego składa się wiele czynników. Goście wrócą do nas, kiedy zasmakują im dania serwowane przez kucharza, spodoba im się wystrój wnętrz oraz wtedy, gdy będą zadowoleni z obsługi personelu. Kelnerzy to osoby, które jako pierwsze mają styczność z Klientem. Ich kompetencje, jak i wygląd są oceniane przez osoby odwiedzające lokal. W związku z tym, warto pomyśleć o odpowiedniej odzieży dla pracowników, która będzie miała także pośredni wpływ na kolejną wizytę gości w restauracji.

Ubiór dla kelnera – jak wybrać?

Wybór odzieży dla kelnera zależy od:
– charakter lokalu (restauracja, kawiarnia, cukiernia,bar, zajazd),
– wystroju wnętrza,
– pory dnia kiedy są serwowane dania,
– rodzaju uroczystości, na których pracuje obsługa (bankiet, wesele, imprezy okolicznościowe, catering).

Są stroje bardziej formalne tj.: biała koszula i gładki dół lub garnitur/sukienka, które sprawdzą się przy oficjalnych uroczystościach oraz w ekskluzywnych restauracjach. Taki ubiór tworzy eleganckie zestawienie pasujące do miejsca
oraz ubranych odświętnie gości. Możemy też wyróżnić strój mniej formalny dla kelnerów, m.in. w kawiarniach, cukierniach, barach i zajazdach, gdzie pojawia się luźniejsza koszulka polo lub nawet stroje ludowe.
W większości z sytuacji dopełnieniem do wybranej odzieży dla kelnera jest zapaska.
Praktyczne rozwiązanie sprawdzające się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Wygoda i profesjonalizm

Zapaska dla kelnerów może mieć różne długości, której wymiar dostosowuje się w zależności od potrzeb oraz płci. Kobiety wybierają częściej te krótsze, które do spódnicy bądź też jednolitych spodni tworzą ciekawy duet. U mężczyzn będą to dłuższe zapaski zasłaniające większą część nóg. Dodatkowym atutem zapaski, niezależnie od jej długości, jest to, że chroni wierzchnią odzież przed ewentualnymi zabrudzeniami.

W ofercie sklepu odziez.fryda.com.pl są dostępne zapaski w uniwersalnym rozmiarze z możliwością dowolnego regulowania ich szerokości za pomocą pasków. Można ją wiązać z przodu np. na kokardkę, jak i z tyłu. Jest wykonana z tkaniny dobrej jakości składającej się z 65% poliestru i 35% z bawełny. Tego rodzaju materiał zapewnia dłuższy czas użytkowania i posiada doskonałe właściwości ochronne. Kolory są trwalsze, a kurczliwość po praniu mniejsza. Produkt może być prany w domu oraz przemysłowo. Dodatkowe wykończenie anty-mnące ułatwia prasowanie.

Dodatkowe elementy do zapaski dla kelnerów

Kelnerzy zapisują swoje zamówienia długopisem w małych notesach. Przy wzmożonym ruchu i rozdawaniu dań potrzebują miejsca na te akcesoria. Warto pomyśleć o ich wygodzie i wybierać zapaski z funkcjonalną kieszonką.

Dopełnieniem każdego stroju są dodatki. Kobiety, mogą mieć ozdoby we włosach w postaci opasek, spinek bądź też wianków. Na szyi sprawdzi się dobrana odpowiednio kolorystycznie apaszka.
Idąc dalej skutecznym elementem jest także haft, z logo firmy, który prezentuje się profesjonalnie i stosuje się go zarówno w odzieży damskiej, jak i męskiej.

Odpowiednio wybrana odzież do pracy może pozytywnie wpłynąć na wizerunek lokalu. Postrzeganie restauracji przez gości jest powiązane z pierwszym kontaktem z kelnerem. Dlatego też, warto zadbać o odpowiedni ubiór dla personelu.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktu/ów? Chętnie pomożemy!
Skontaktuj się z nami >>>