Jak chronić auto przed słońcem? | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Jak chronić auto przed słońcem?

Gorąca kierownica uniemożliwia jazdę a fotele są tak nagrzane, że nie sposób na nich usiąść – to tylko niektóre problemy kierowców, którzy muszą pozostawić na chwilę swój samochód w pełnym słońcu w czasie gorącego lata. Pojawia się pytanie jak chronić auto przed słońcem aby można było od razu jechać?

Klimatyzacja i nawiew to tylko półśrodki:

Latem temperatura wewnątrz auta może osiągać nawet 50 stopni. Nawet jeśli samochód ma jasny kolor to bardzo często tapicerka i samo wnętrze samochodu jest ciemne co powoduje bardzo duży wzrost temperatury w środku. Pierwsze co robimy po wejściu do samochodu to otwieramy okna i włączamy nawiew lub klimatyzacje – są to jednak półśrodki. Zanim w samochodzie zrobi się chłodniej musi minąć chwila, nie rozwiązuje to również problemu nagrzanej kierownicy i foteli (ponadto bardzo łatwo przeziębić się kiedy nagle obniżamy za pomocą klimatyzacji temperaturę w samochodzie).

Kompleksowe rozwiązanie problemu:

Jest jedno proste rozwiązanie, które zabezpieczy samochód przed nadmiernym nagrzewaniem oraz przyspieszy działanie klimatyzacji i nawiewu! Jest nim osłona przeciwsłoneczna na dach i szyby samochodowe marki Kegel Błażusiak. Jak to działa? Zobacz:

  1. Zasłania wszystkie szyby samochodowe, dzięki czemu tapicerka. kierownica i fotele nie są wystawione na działanie słońca a co za tym idzie nie nagrzewają się – po prostu wsiadasz i jedziesz!
  2. Pokrowiec na dach i szyby samochodowe wykonany jest z materiału odbijającego słońca co wpływa na obniżenie temperatury panującej w samochodzie (efekt jest taki jakby auto było zaparkowane w cieniu). Dzięki temu w samochodzie nie jest tak gorąco co ułatwia i usprawnia działanie klimatyzacji.

Pokrowiec na dach i szyby samochodowe dostępny jest w naszym sklepie internetowym:

Pokrowiec na wszystkie pory roku: wiosnę, lato, jesień, zimę!

Półpokrowce na dach i szyby samochodowe marki Kegel Błażusiak to doskonała ochrona samochodu nie tylko latem (osłona przeciwsłoneczna) ale również w inne pory roku:

Zima – pokrowiec działa jak osłona przeciwszronowa zabezpieczając szyby, zamki i klamki samochodu przed zamarzaniem. Ponadto ułatwia “odśnieżenie” samochodu po obfitych opadach śniegu (wystarczy zdjąć osłonę z nagromadzonym na niej śniegiem – w efekcie mamy samochód praktycznie przygotowany do jazdy – pozostaje jedynie odśnieżyć światła).

Wiosna, Lato, Jesień, Zima – przez pozostałe pory roku, półplandeka służy do zabezpieczenia szyb i dachu samochodu przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami (kurz i pył, ptasie odchody, żywica i liście drzew itp.).

Zawsze pod ręką!

Po złożeniu pokrowiec na dach i szyby samochodowe ma małe wymiary, dzięki czemu łatwo i bez problemu można go przechowywać w samochodzie. Jego zakładanie jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, co sprawia, że chce się z niego korzystać. Do założenia osłony wystarczy jedna osoba.

Lepsza niż produkty konkurencji:

Polska marka Kegel Błażusiak znana jest z wysokiej jakości swoich produktów. Tak jest i w tym przypadku. Będziesz zadowolony z pokrowca na dach i szyby samochodowe ponieważ wyróżnia się on na tle innych podobnych wyrobów konkurencji.

  1. Zdecydowana większość klasycznych półpokrowców mocowana jest przy użyciu 4 zaczepów, natomiast polski producent w swojej osłonie zastosował ich aż 7 (dzięki czemu pokrowiec można stosować nawet przy mocniejszym wietrze).
  2. Drugą rzeczą, którą wyróżniają się osłony polskiej marki jest to, że można je stosować przez cały rok. Materiał odbijający promienie słoneczne doskonale spisuje się latem, natomiast zimą pokrowiec nie przymarza do szyby i działa jako osłona przeciszronowa.

Wybór rozmiaru:

Wybór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo prosty. Do każdego rozmiaru przypisana jest tabela rozmiarowa (wystarczy sprawdzić czy Twój samochód się w niej znajduje). Jeśli natomiast nie znalazłeś swojego auta w tabeli to wcale nie oznacza, że osłona nie będzie pasować. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami albo zmierz wymiar a i b (patrz zdjęcie produktu) i wybierz pokrowiec dla odpowiedniego typu nadwozia (sedan, kombi, hatchback itp.).