Sposób na kurz na samochodzie | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów
Jest wiele przyczyn pojawiania się kurzu na samochodzie: pyłki roślin i drzew (głównie sosny), pył i kurz uliczny (a nawet pył niesiony przez wiatr znad Sahary). Wszystkie one powodują że samochód wygląda nieestetycznie lub wręcz odpychająco. Problemem jest nie tylko kurz ale również ptasie odchody oraz soki, liście oraz żywica drzew. Co zrobić, żeby samochód się nie brudził? Z pewnością jest jeden prosty sposób na kurz na samochodzie oraz inne tego typu zabrudzenia. Jest nim plandeka samochodowa Kegel-Błażusiak – znajdziesz ją na stronie naszego sklepu internetowego:

Przykłady z życia

Oto kilka przykładów “z życia wzięte” w przypadku, których plandeka samochodowa z pewnością się przyda:

1. Wakacyjny wyjazd:

Samochód zostaje pozostawiony na dwa tygodnie na parkingowym lotnisku. Przez ten czas auto auto narażone jest brud i kurz (niewiele prywatnych parkingów przy lotniskach jest wybetonowane), grad oraz promieniowanie UV, które jest szkodliwe dla lakieru (powoduje jego płowienie).

 

2. Brak garażu:

Auto stoi przez dłuższy czas nieużywane na ulicy lub osiedlowym parkingu.  Auto nie tylko się kurzy ale jest zabrudzone przez ptasie odchody oraz soki i liście drzew. Ponadto auto stanowi łatwy cel dla lokalnych wandali i złodziei.

3. Saharyjski pył:

Co roku do Polski nawiewany jest pył znad Sahary. Czasem jest go tak dużo, że samochody pokryte są grubą warstwą żółtego pyłu, który po opadach zamienia się w maź.

4. Pyłki kwiatów i sosny:

Na wiosnę kiedy rośliny kwitną produkują bardzo dużo pyłków, które pokrywają całe samochody. Podobnie jak pył sahrayjski, pył sosny ma kolor żółty, jest one jednak dużo bardziej drobny. Po opadach nie pozostawia też aż tak dużych zabrudzeń jednak i tak nie prezentuje się najlepiej.

Podsumowanie:

Plandeka samochodowa to doskonałe rozwiązanie problemu zakurzonego samochodu. Pyłki kwiatów, kurz, ptasie odchody oraz żywica i liście drzew nie będą już problemem. Ponadto pokrowiec zabezpieczy lakier samochodu przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz ograniczy korozję. Dodatkowo pokrowiec może zniechęcić potencjalnych złodziei i wandalów. Warto podkreślić, że pokrowce na samochody marki Kegel-Błażusiak bez problemu można założyć i złożyć w pojedynkę oraz są bardzo wygodne w transporcie ponieważ po złożeniu mają niewielkie wymiary. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki pokrowiec może się przydać – nawet jeśli posiadamy garaż to nie zawsze na wakacyjnym wyjeździe (zwłaszcza w plener) uda nam się znaleźć dogodne i bezpieczne miejsce do parkowania. Z pewnością plandeki samochodowe Kegel-Błażusiak to kompleksowa ochrona samochodu w bardzo atrakcyjnej cenie.