Mata do bagażnika - 4 powody, dla których warto ją mieć | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Bagażnik to miejsce, w którym często przewozimy zakupy, narzędzia, sprzęt sportowy, zapasową parę butów i i inne przedmioty, które mogą pozostawić trudne do wyczyszczenia plamyWnętrze samochodu jest szczególnie narażone na zanieczyszczenia zimą, kiedy jest odwilż. Wniesiony do bagażnika mokry śnieg z resztkami piasku i błota zamienia się w sporą ilość wody i zabrudzenia. 

Zabrudzenia w bagażniku są również dobrze znane właścicielom czworonogów, którzy wykorzystują tylną część samochodu do przewozu psa. Im szczególnie zależy na zachowaniu czystości w swoim samochodzie. Pupil może jednak przynieść na łapach piach czy ziemię, może również gubić sierść, ślinić się lub cierpieć na chorobę lokomocyjną. To powoduje, że utrzymanie czystości w samochodzie może nie należeć do łatwych zajęć. 

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione sytuacje, dobre zabezpieczenie bagażnika przed zabrudzeniami, może znacznie ułatwić nam utrzymanie czystości w samochodzie oraz zmniejszyć nakład naszej pracy i czas potrzebny na porządki w samochodzie. 

Mata do bagażnika – dlaczego to takie praktyczne wyposażenie auta?

  1. Uniwersalność – sprawdzi się jako pokrowiec ochronny do bagażnika, do przewozu psa i rzeczy. 
  2. Łatwe czyszczenie – potrzebujesz tylko mydła i wilgotną ścierkę, aby ją wyczyścić. 
  3. Prosty montaż – wystarczy chwila, aby zabezpieczyć wnętrze tylnej części samochodu. 
  4. Niska cena i oszczędność czasu – nie musisz za każdym razem, gdy przewozisz brudne rzeczy, samodzielnie myć bagażnika lub zawozić samochodu do czyszczenia.

Mata do bagażnika dla psa – jak chronić tapicerkę samochodu przed zabrudzeniami?

Pokrowiec sprawdza się również jako mata do przewozu psa. Mata kompleksowo ochroni bagażnik przed zabrudzeniem i zamoczeniem, ponieważ posiada wysokie boczne ściany zasłaniające tapicerkę samochodu. Część tylna pokrowca po otwarciu wysuwa się na zewnątrz osłaniając zderzak, chroniąc go przed zarysowaniami, mogącymi powstać np. podczas wyjmowania bagażu lub wychodzenia psa z samochodu.  

Produkt doskonale poradzi sobie z rozlanymi płynami. Mata jest wodoodporna i nie wchłania zapachówPlamy, które się pojawią są łatwe do usunięcia.

Wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką. Pozostałości jedzenia, sierści lub piasku można odkurzyć. 

Dostępne rozmiary polskiej maty ochronnej do bagażnika

 

Aby przejść do interesującego Cię rozmiaru, kliknij w wybrany obrazek:

Trwała mata do bagażnika

 

Dno maty wykonano ze skóry ekologicznej z materacykiem piankowym. Materacyk piankowy to podlaminowana gruba pianka PUR, która zapobiega przesuwaniu się pokrowca w czasie jazdy (pozwala psu zachować stabilną pozycję). Wszyte od wewnętrznej strony rzepy bardzo dobrze przyczepiają się do materiału tapicerskiego, jakim wyścielone jest wnętrze pojazdu.

Prosty i wygodny montaż 

Wystarczy położyć środkową część na podłożu bagażnika, boczne osłonki przyczepić za pomocą rzepy (znajdującej się na całej długości boku) do ścian bagażnika, tylną część (posiadającą zapinane mocowania) zahaczyć o mocowania zagłówków tylnej kanapy, a przednią modyfikować wedle potrzeb. 

Oszczędzaj swój czas i pieniądze – pokrowiec do bagażnika

 

Koszty regularnego czyszczenia tapicerki w myjni samochodowej znacząco przewyższają jednorazowy zakup maty ochronnej do samochodu. Samodzielne szorowanie wnętrza auta może doprowadzić do trwałych zniszczeń. Kupując matę zyskujesz więcej czasu dla zmniejszasz ilość pracy i oszczędzasz pieniądze.

Stosując pokrowiec podczas transportu brudnych rzeczy w bagażniku, możesz mieć pewność, że tylna część samochodu zostanie właściwie zabezpieczona. Wnętrze po dłuższym okresie użytkowania będzie w dobrym stanie bez zarysowań i plam, które mogłyby powstać gdybyś nie używał maty