Jaki dodatek do oleju napędowego na zimę? | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Niestety nie da się ukryć, że olej napędowy jest paliwem bardzo wrażliwym na niskie temperatury. Za wszystko odpowiedzialna jest parafina znajdująca się w tym paliwie. W niskich temperaturach dochodzi do wytrącania drobnych jej “kryształków” w oleju napędowym co prowadzi do zablokowania filtra paliwa a w konsekwencji unieruchomienia silnika. Aby temu zapobiec warto stosować depresator czyli specjalny dodatek do oleju napędowego na zimę, który obniży temperaturę krzepniącia parafiny a tym samym ułatwi pracę i start silnika nawet, kiedy temperatura spadnie znacznie poniżej 0. Taki uszlachetniacz do diesla znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

A może wlać benzynę lub denaturat do diesla?

Wciąż wiele osób w czasie dużych mrozów dolewa do swoich baków benzynę lub denaturat aby zapobiec krzepnięciu oleju napędowego. Kiedyś ta metoda była bardzo skuteczna – jednak brakowało w tedy specjalnych środków takich jak depresatory i silniki była w stanie “wiele wybaczyć” a samo paliwo było różnej jakości… Obecnie odradzamy wlewanie do oleju napędowego benzyny lub denaturatu z dwóch prostych powodów. Po pierwsze w przypadku nowych samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa tego typu “środki” mogą być niebezpieczne dla układu zasilania a po drugie po co stosować “zamienniki”, kiedy są specjalne dodatki do diesla na zimę dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach?

Co to jest depresator i dlaczego warto go stosować?

Deprasator to specjalny dodatek do diesla na zimę, który zapobiega blokowaniu się filtra i przewodów paliwowych, dzięki czemu ułatwia uruchamianie i pracę silnika wysokoprężnego (diesla) nawet w bardzo niskich temperaturach. Depresator do diesla dostępny w naszym sklepie działa nawet do -39℃! Jaki dodatek do oleju napędowego wybrać? Do baku w czasie tankowania dolewa się 50ml depresatora na około 50 litrów paliwa a to oznacza, że butelka 0,5l w zależności od wielkości baku starczy nam od 5 do 10 tankowań. Warto też dodać depresator do oleju napędowego zanim zaczną się mrozy żeby zapobiec wytrącaniu się parafiny.

Depresator do diesla ORGANIKA

W naszym sklepie internetowym dostępny jest depresator polskiej marki ORGANIKA. Dodatek do oleju napędowego tej firmy zalecany jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym ponieważ obniża on temperaturę płynności paliwa zapobiegając tym samym blokowaniu się filtra i przewodów paliwowych a tym samym ułatwiając prace i start silnika diesla w zimą nawet w czasie dużych mrozów (preparat do -39℃.