Jak zabezpieczyć samochód przed wandalami i kradzieżą? Przeciwdziałaj! | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Jak zabezpieczyć samochód przed wandalami i kradzieżą?

Szukasz najlepszego sposobu na zabezpieczenie samochodu przed wandalami i kradzieżą? Jeśli nie masz własnego garażu to masz następujące możliwości: wynająć garaż lub miejsce na parkingu strzeżonym, skorzystać z oferty firmy ochroniarskiej, wykupić AC itp. Jednak czy o to chodzi? Najważniejsze przecież dla Ciebie jest aby po powrocie zastać samochód w takim stanie jakim go zostawiłeś i nie wydawać fortuny na jego zabezpieczenie. Czy istnieje więc tańsze i prostsze rozwiązanie? Moim zdaniem tak…

Mój sposób na zabezpieczenie auta:

Wszystkie sposoby na zabezpieczenie auta wymienione powyżej mogą być dobre i skuteczne – jednak posiadają pewne wady. Płatnego miejsca i garażu nie zabierzesz na wakacyjny wyjazd a ochrona może przyjechać już po tym jak szyba w aucie zostanie wybita (nie wspomnę już o drogim AC).

Jest jednak proste i tanie rozwiązanie, które może pomóc zabezpieczyć Twój samochód praktycznie już od jutra. I do tego posiada szereg innych zalet. Rozwiązaniem tym jest pokrowiec na samochód marki Kegel Błażusiak. Zakładam go gdy pozostawiam samochód na ulicy lub parkingu – pokrowiec zawsze utrudni “pracę” wandalom lub złodziejom a dodatkowo zakryje auto chroniąc je przed zabrudzeniemZamawiając od poniedziałku do czwartku w tym sklepie możesz mieć pokrowiec już następnego dnia!

Dlaczego pokrowiec na samochód to dobry pomysł?

Oczywiście żadne zabezpieczenie nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa ale każdy sposób, który zmniejsza ryzyko zniszczenia lub kradzieży samochodu jest dobry. Zgodzisz się ze mną, że pokrowiec na samochód może stanowić ważną dodatkową formę ochrony (czasem tak niewiele trzeba aby zniechęcić wandala lub złodzieja)? Ponadto plandeka samochodowa posiada klika istotnych zalet:

 

  1. Możesz zabrać ją wszędzie (na wakacje, do pracy, wyjazd do lasu/camping).
  2. Zabezpiecza samochód przed wandalami – większość aktów wandalizmu zostaje dokonanych na przypadkowych samochodach (konieczność usunięcia plandeki może zniechęcić wandali).
  3. Zmniejsza ryzyko kradzieży – zakryty samochód jest mniej atrakcyjnym celem dla złodziei niż, ten który stoi odkryty na ulicy. Pokrowiec to również kolejna przeszkoda, która wymaga usunięcia i może zwrócić czyjąś uwagę.
  4. Zakrywa auto chroniąc je przed zabrudzeniem przez ptasie odchody lub żywice, soki i liście drzew itp.
  5. Plandeka jest tańsza niż ubezpieczenie AC, płatne miejsce parkingowe lub stały monitoring samochodu.

Czy będę go używał?

“Wadą” pokrowca na samochód jest to, że zawsze kiedy chcesz zabezpieczyć auto to musisz go założyć a przed jazdą zdjąć. Pewnie zastanawiasz się: “czy będzie chciało mi się to robić”. Bazując na własnym doświadczeniu powiem, że tak – dlaczego? Ponieważ zakładanie i składanie pokrowca marki Kegel Błażusiak jest bardzo proste, wygodne i nie zajmuje dużo czasu a przede wszystkim zabezpiecza Twój samochód (pokrowiec mocowany jest za pomocą pewnego ściągacza z linką wokół całego samochodu).

Ile trwa montaż? Mnie zajmuje on około minuty i trzydziestu sekund (kiedy robię to powoli i się nie śpieszę). Poniżej zamieszczam film pokazujący sprytny sposób jak zakładać pokrowiec na samochód i jak go zdejmować:

Pokrowiec na samochód jaki materiał?

Pokrowce polskiej marki Kegel Błażusiak wykonane są z nieprzemakalnej membrany paroprzepuszczalnej (górna część plandeki) i trudnoprzemakalnych materiałów wysokoparoprzepuszczalnych (boki plandeki – materiał SPUNBOND.). Takie rozwiązanie zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz pokrowca.

Ważne – od wewnętrznej strony pokrowca materiał jest gładki – bezpieczny dla karoserii i innych części pojazdu – nie powoduje ich rysowania.

Podsumowanie:

Jeśli chcesz zabezpieczyć auto przed wandalami i kradzieżą to warto zdecydować się na pokrowiec marki Kegel Błażusiak z kilku powodów. Po pierwsze pokrowiec jest nie drogi i możesz mieć go u Siebie już jutro (szybki sposób na zabezpieczenie samochodu nie tylko przed potencjalnymi wandalami lub złodziejami ale również zabrudzeniem). Po drugie jest prosty i wygodny w użytkowaniu. Po trzecie możesz stosować go wszędzie! I po czwarte może być stosowany z innymi formami zabezpieczeń :)

Warto dodać, że pokrowce na samochody marki Kegel Błażusiak objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta i dostępne są w wielu rozmiarach na różne modele samochodów.