Jak zabezpieczyć dłonie w trakcie pracy? Kolorowe rękawice jednorazowe | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Higiena pracy w niektórych zawodach jest bardziej wymagająca niż w innych, a osłona rąk to konieczność. Ten niezbędny element odzieży roboczej nie musi być nudny kolorystycznie. Można przełamać monotonną biel, niebieskim, czarnym czy też oryginalnym różowym lub fioletowym, zachowując przy tym wysoki poziom czystości w pracy.

Gdzie stosuje się rękawice jednorazowe?

Rękawice jednorazowe stosowane są w wielu zawodach i miejscach pracy, takich jak:
– salony kosmetyczne,
– gabinety medyczne,
– studiach tatuażu i piercingu,
– cukierni,
– sklepach spożywczych i mięsnych,
– gastronomii.

Wykorzystywane w pracy rękawice jednorazowe muszą spełniać określone normy. Powinny być trwałe, szczelne
i bezpieczne dla osoby, która z nich korzysta oraz Klienta lub pacjenta. Produkt odpowiednio dobrany zapewnia maksymalną skuteczność oraz ochronę przed zakażeniami. Uczulający materiał może powodować dyskomfort i brak możliwości pełnienia swoich obowiązków służbowych. Zbyt małe przyleganie najprawdopodobniej nie zapewni odpowiedniej precyzji w ruchu, a zbyt duże może zwiększyć potliwość rąk.

Rodzaje rękawic jednorazowych

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów rękawic jednorazowych, a wśród nich są lateksowe – używane przede wszystkim przez lekarzy oraz pielęgniarki. Jest to jednak materiał, który może uczulać, stąd też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentom pojawiły się inne np. rękawice nitrylowe. Są one wykonane z wolnego od białek alergicznych syntetycznego kauczuku nitrylowego, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej.
Posiadają teksturowaną powierzchnię na końcach palców, co pozwala na lepszy chwyt. Mniej trwałe, jednak również niezbędne do pracy są foliowe rękawiczki jednorazowe, które wykorzystywane są w gastronomii, czasem w kosmetyce i w salonach fryzjerskich.

Kolorowo i bezpiecznie – kolory rękawic jednorazowych

W naszej ofercie jest dostępnych kilka kolorów rękawic nitrylowych, które można kolorystycznie dopasować do noszonej odzieży roboczej oraz upodobań.

Wybierając rękawice jednorazowe należy mieć na względzie warunki w jakich będą użytkowane i sprawdzić, czy są one odpowiednie do rodzaju wykonywanej przez nas pracy.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktu/ów? Chętnie pomożemy!
Skontaktuj się z nami >>>