Jak wybrać odpowiednią plandekę na samochód? | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

 

Odpowiednio dobrana plandeka na samochód skutecznie i kompleksowo chroni auto oraz jego lakier przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, pozwoli zabezpieczyć pojazd przed różnego rodzaju zabrudzeniami, takimi jak: liście, kurz, odchody ptaków, pyłki kwiatów, czy też żywica drzew. Zakup plandeki, to dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą przykładowo:

  • zabezpieczyć swój pojazd, a nie mają garażu, czy też wiaty,
  • są w trakcie podróży i zostawiają swój samochód w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Dzięki plandece auto jest gotowe do drogi o każdej porze roku, bez względu na warunki panujące na zewnątrz – po prostu wsiadasz i jedziesz!

Używanie pokrowców ma też jednak swoje wady, a główną z nich są produkty wykonane z nieodpowiednich, szorstkich materiałów, co może przyczynić się do powstania rys na karoserii. Zły materiał, może także zatrzymywać nadmiar wilgoci, co będzie sprzyjać rdzewieniu metalowych części pojazdu.

O czym więc warto pamiętać kupując plandekę na samochód?

Wybierając plandekę należy mieć na uwadze jej kilka parametrów, a wśród nich jest już wspomniany wcześniej rodzaj materiału, rozmiar – dopasowanie do typu nadwozia oraz długości samochodu. Ważnym czynnikiem jest także sposób
w jaki będzie wykorzystywany produkt, przykładowo: przeciwsłoneczny pokrowiec na samochód latem i wiosną chroni go przed nagrzewaniem, a późną jesienią oraz zimą przed zamarzaniem. Materiał składa się z trzech warstw:

  • warstwa wewnętrzna – włóknina spunbond,
  • warstwa środkowa – aluminium,
  • warstwa zewnętrzna – przezroczysta folia zabezpieczająca.

Dzięki ich zastosowaniu po założeniu plandeki pełni ona funkcję jako: pokrowiec ochronny, pokrowiec przeciwsłoneczny oraz osłona przeciwszronowa.

Innym materiałem stosowanym przy plandekach jest membrana – trójwarstwowa lub czterowarstwowa,
która zachowuje bardzo dobrą szczelność. Jest wysoce wodoodporna i zapobiega jednocześnie gromadzeniu się wilgoci wewnątrz pokrowca. Od wewnętrznej strony materiał w dotyku jest gładki. Może być stosowany bez obaw o karoserie
i inne części pojazdu ponieważ nie powoduje zarysowań.

W przypadku pozostałych parametrów jakimi jest rozmiar i dopasowanie produktu do typu nadwozia oraz długości samochodu warto skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie. Znając markę swojego samochodu oraz jego model możesz w łatwy i skuteczny sposób znaleźć odpowiednią osłonę na swój samochód. Wybierając z dostępnej listy wymienione parametry – w pierwszej kolejności markę, a następnie model otrzymasz listę pasujących plandek. Jest to bardzo proste.

Montaż plandeki samochodowej

Produkt jest łatwy w montażu. Plandekę mocuje się za pomocą ściągacza, który został zamontowany w doszywanym tunelu, z linką wokół całego auta. Gwarantuje to bezpieczeństwo nawet w przypadku silnych podmuchów wiatru. Dodatkowo, instrukcja dołączona do opakowania jest intuicyjna dla użytkownika. Sam zobacz jak wygląda montaż pokrowca na samochód SILVER GARAGE: 

Plandeka na samochód ma niewielkie rozmiary po złożeniu. Co więcej, praktyczna torba zdecydowanie ułatwia jej przechowywanie. 

W naszym sklepie uzupełniamy na bieżąco ofertę plandek samochodowych – już wkrótce dostępne będą nowe dla koneserów starszych modeli aut. 

Pełną ofertę plandek samochodowych znajdziesz poniżej klikając w box: