Gaśnica samochodowa przepisy w Polsce | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

Gaśnica samochodowa przepisy w Polsce

Gaśnica samochodowa według przepisów prawa Polskiego stanowi obowiązkowe wyposażenie samochodu. Informacje na ten temat znajdują się w: “Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)”: “Pojazd samochodowy wyposaża się pkt 14: w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla” (rozdział 2 Wyposażenie par. 11 ust. 1).

Termin ważności gaśnicy:

Należy również wiedzieć, że gaśnica samochodowa posiada datę ważności. Jest ona umieszczona na pojemniku. W przypadku upływu terminy ważności warto dokonać legalizacji gaśnicy, mimo że nie precyzują tego przepisy (gaśnica zostanie sprawdzona a jej termin ważności przedłużony jeśli będzie sprawna).

Informacje na 15.07.2016